head
Університетська Біблійна Співдружність

Вивчення Біблії: Питання (Від Луки 22:66-23:56)

Страждання та смерть Ісуса

Від Луки 22:66-23:56

Ключовий вірш 23:38

* Суд над Ісусом

1. Вірші 22:66-71. Коли й перед ким вперше (вдруге) судили Ісуса? Яку оцінку цьому суду дав сам Ісус? Яке звинувачення висунули Ісусові? Як він відповів? Як вони відреагували? Чому цей суд відбувався над суддями?

2. Вірші 1-25. До кого первосвященики та старші повели Ісуса? Чому? Яке звинувачення вони висунули? Що вирішив Пилат? Чому він відіслав Ісуса до Ірода? Чого хотів Ірод від Ісуса? Як Ісус відповів? Що, врешті решт зробив Ірод? Який висновок про Ісуса зробив Пилат? Чому він все ж таки видав Ісуса на смерть. Кого народ та старші просили відпустити їм замість Ісуса? Подумайте про символізм такої дії.

* Розп’яття і смерть Ісуса

3. Вірші 26-32. Кого й чому заставили нести хрест Ісуса? Як реагували жінки? Що їм сказав Ісус? Чому?

4. Вірші 33,34. Разом з ким розіп’яли Ісуса? Що в цей час робили вояки? Як це здійснило пророцтва? Як молився Ісус? Вірші 35-38. Як старші та перехожі реагували на страждання Ісуса? Чому?

5. Який напис був встановлений на хресті Ісуса? Що це означає? В якому сенсі Ісус — цар? Хто його народ? Чому це для нас блага звістка?

6. Вірші 39-43. Як реагували на Ісуса злочинці? Що свідчило про віру другого злочинця? Як відповів Ісус? Чому Ісус сказав “сьогодні”?

7. Вірші 44-46. Які події передували смерті Ісуса? Що це значить? Які останні слова сказав Ісус? Як вони показують віру Ісуса?

8. Вірші 47-56. Як сотник відреагував на смерть Ісуса? Як відреагував весь натовп? Що це каже про сотника і про натовп? Хто, врешті решт, залишився з Ісусом до кінця? Хто і як поховав Ісуса? Яке значення поховання Ісуса?