head
Університетська Біблійна Співдружність

Вивчення Біблії: Питання (Псалом 21)

ЧЕРЕЗ СТРАЖДАННЯ ДО ПЕРЕМОГИ
Псалом 21
Ключові вірші 24-25

1. Вірш 1-3. Хто є автором цього Псалма? Про що ще говорить нам його заголовок? Якою є структура цього Псалма? Якими були обставини життя Давида? Як він почувався? На які стосунки вказує Давидове звернення: «Боже мій»? Поділіться своїми думками про контраст між цим псалмом та його найближчим оточенням (Пс.19, Пс.20, Пс.22).
2. Вірші 4-11. Як Бог являв Свою вірність в минулому? Чому ж тоді цар став погордою в народі? Який висновок люди роблять з царевих обставин? Яку опору знаходить Давид в цих обставинах?
3. Вірші 12-22. Які образи, метафори та порівняння використовує Давид, щоб описати свій стан та своїх ворогів? Про що він молиться? Чию руку Давид вбачає в цих обставинах (16)?
4. Вірші 23-32. Чому, на вашу думку, так несподівано змінюється тон і тема Псалма? До чого закликає нас Давид? Що значать слова: «звіщатиму Ймення Твоє своїм браттям»? Якої надії сповнюється автор Псалма?
5. Поділіться своїми думками про значення цього Псалма для НЗ церкви? Як він виповнився в стражданнях і перемозі Христа? Для чого Господь в Своїх муках звертає наші думки до цього Псалма?

Опубліковано: , Змінено: Розділ: Псалми 2022р.