head
Університетська Біблійна Співдружність

Вивчення Біблії: Питання (Псалом 8:1-10)

ЯКЕ ТО ВЕЛИЧНЕ НА ЦІЛІЙ ЗЕМЛІ ТВОЄ ЙМЕННЯ
Псалом 8:1-10
Ключовий вірш 10

1. Подивіться на контекст цього Псалма (Пс.7 і Пс.9). Чому, на вашу думку, укладач книги Псалмів розмістив Пс.8 саме в цьому місці? Що ви можете сказати про структуру та основні теми цього Псалма?
2. Вірші 2-3. Що автор сповіщає нам про Бога? Що значать слова “Владико наш”? Що автор говорить про велич Бога? Як ви розумієте слова “З уст дітей й немовля́т учинив Ти хвалу́ ради Своїх ворогів”? Як Бог прославляється через уста немовлят? Як це змушує замовкнути “ворога і месника”? Хто такі ці “ворог і месник”?
3. Вірші 4-5. Які спостереження робить автор Псалма? Що його так дивує? Як описується ставлення Бога до людини в цих віршах? В чому проявляється те, що Бог памʼятає людину (Напр. Вих.2:24-25; Мат.1:22-23;…)? Яке втішення це нам дає?
4. Вірші 6-9. Яке місце Бог призначив людині в світі (Бут.1:27-29; Бут.9:1-2)? Що це значить для нас? Як ми маємо втілювати Боже призначення для нас на тому місці, де знаходимося? Як повʼязані слава і велич людини і її відповідальність за світ, в якому ми живемо?
5. Вірші 2,10. До чого автора цього Псалма приводять роздуми про Бога, про світ, який Він створив та про роль і місце людини, яке Він їй призначив? Поділіться своїми роздумами і спостереженнями, чи виконує людина призначену їй роль? Яке вирішення Бог приготував для людини і для світу (Рим.8:18-22)?