head
Університетська Біблійна Співдружність

ОБК 2017: Проповідь “Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали” (Від Івана 10:10-11)

Я ПРИЙШОВ, ЩОБ ВИ МАЛИ ЖИТТЯ, І ПОДОСТАТКОМ ЩОБ МАЛИ

Від Івана 10:10-11 : “Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити. Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали. 11 Я Пастир Добрий! Пастир добрий кладе життя власне за вівці”

Сьогодні ми будемо говорити про життя з подостатком. Не буду оригінальним, але чесним: словосполучення “життя з подостатком” у людей найчастіше асоціюється виключно з грошима, знову грошима, а потім з великою купою грошей. Адже за гроші можна купити дорогу нерухомість, гарний комфортний автомобіль, подорожувати світом. Взагалі, існує така уява – той хто має багато грошей, може дозволити собі жити щасливо. Та чи правда це? Відповідь поруч. Давайте заглянемо в середину людської душі. Якщо ми відверті, то ми побачимо там переважно страх, переживання, де в кого розпач, одинокість, в когось  і величезну біль. Скільки б ти не мав грошей, машин, квартир й будь-чого матеріального – це ніколи не зможе наповнити тебе повноцінною радістю, миром. Бог створив людину по своїй подобі! Вдихнув в неї своє життя, свій образ мислення. Вклав в неї бажання шукати присутності Божої. То ж чи є життя з подостатком, коли в тебе великий банківський рахунок? Зовсім ні. Життя з подостатком – це коли Бог живе в твоєму сердці!

Вчора ми дізналися в якому становищі опинилася людина після гріхопадіння. Як ви чули людина була створена за образом Божим. Адам і Єва народились від Божого подиху. Вони стали першими з людей хто повноцінно належав до небесної сім*ї. Бог поселив їх в раю, й дарував їм владу доглядати за Божим садом і все що наповнює його. І хоча Буття прямо не говорить, але читаючи поміж рядків, ми можемо побачити, що стосунки між Богом і Адамом – були непросто робочими, наприклад як між власником і найманим менеджером. Це були стосунки дуже глибокі й близькі, як між Батьком і сином. Саме з таким привілеєм, привілеєм сина Бог дарував Адаму право царювати й управляти справами на цій землі. Але, як ми вже знаємо з проповіді п. Йонатана, сатана ошукав Адама і Єву, спокусивши їх піти проти Божого Слова. Це була найбільша помилка, яку тільки могла зробити людина за всю свою історію існування. Адже після цього в життя людини прийшов гріх й вічний осуд. Стосунки з Богом зруйнувалися. Людина внутрішньо стала духовно мертвою. Та гармонія й повнота життя, що витікала від Бога припинилася. Образ Божий було втрачено, а синівство анульовано. Земля стала проклятою, а сатана отримав право панувати й з нищівною силою впливати на долі людей. Виходячи з цього – картина вималювалась у нас вкрай песимістична і навряд чи її можна назвати “життя з подостатком”. Але забігаючи на перед, скажу – Бог, хоча і величезною ціною для Себе, все ж вирішив і цю проблему для нас. Проте все по порядку…

Давайте прочитаємо разом вірш 10а: “Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити.” Хто такий злодій? Яка його головна мета? Взагалі злодієм називають того, хто порушує закон. Його дії завжди деструктивні й приносять збитки. Злодієм №1 в Біблії є той, про кого ми згадували щойно – це сатана. Сатана перший з усіх порушників, хто повстав проти Божого закону. Він противиться йому. Якщо Бог являє істину, то сатана брехню. Якщо Бог говорить про виправдання, то сатана про засудження. Бог кличе до святості, сатана до гріха.

Сатана завжди шукає слабкі місця в своє жертви. Він не приходить у відкриту, він закрадається, розставляє пастки й вичікує із засідки. Ми вже згадували ту пастку в яку потрапили Адам і Єва, коли сатана спокусив їх брехнею. Як прообраз тієї ситуації сьогодні це повторюється знову й знову. Молоді він говорить: живи для себе, думай про себе, бери собі все, що приносить тобі задоволення. В стосунках з батьками, він спокушує: навіщо їх слухати, вони постійно контролюють тебе, ти вже дорослий – рухайся за своїми бажаннями. В стосунках з протилежною статтю, особливо до шлюбу, він підштовхує до фізичною близькості, приховуючи відповідальність й наслідки. Завдяки інтернету – поширює розпусту, розтліває думки і уяви. В сім*ях, сатана насаджує недовіру між чоловіком і дружиною. Спонукає їх бути егоїстичними, безвідповідальними, холодними. В решті решт провокує до того, щоб сім*ї розпадалися. Навіть дітям він говорить з малечку: ніхто тебе не любить, ти нікому не потрібен, твої батьки занадто зайняті  собою.

Недавно, я прочитав одну, на мій погляд, дуже цікаву книгу, в якій описуються реальні події, що відбувалися в житті пуерторіканського юнака на ім*я Ніккі Круз. Він прославився тим, що в 17-річному віці, був одним з найбільш безпощадних бандитів в своєму угруповані, що в ті часи орудовало в Нью-Йоркських кварталах. Якось, після чергової сутички між бандами, де зазвичай хтось гинув, Ніккі потрабив до рук поліції. Йому прийшлось спілкуватися з психіатром, який постановив йому дуже невтішний діагноз, він сказав: “Прийшов твій кінець хлопче. Ти сповнений ненавесті й гіркоти. Ти ненавидиш весь світ, ненавидиш самого себе. І ти подохнеш як собака на вулиці. Ніхто не допоможе тобі Ніккі, ти крокуєш до електричного стільця”. Але автор цієї книги відкриває не тільки те, що Ніккі робив поганого, а й причину чому він це робив. Справа була в тому, що в дитинстві він почув від своєї мами страшні слова. Вона сказала йому: “Геть від мене, ти не мій син. Ти син сатани, його рука над твоїм життям”.Ніхто не любить, нікому не потрібен” – усвідомив восьмирічний Ніккі. І з того часу слова “нікому не потрібен” трансформувалися в життєвий вибір “ненавиджу, всіх ненавиджу

Ця реальна історія – гарний приклад, як маленький хлопчик, потрапив у пастку злодія, що чатував поруч. Злодій чатує й сьогодні поруч з кожним з нас. Він шукає будь-яку шпарину, щоб нашкодити нашому життю.

Давайте знову поглянемо на вірш 10а: “Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити.”  Хочу звернути вашу увагу на слова: “красти, убивати та нищити.” В цих словах відображена мета з якою приходить ворог. Мені сподобався один розширений варіант цього вірша, в якому чіткіше й грунтовніше відображено цілі злодія. Це звучить так: «Злодій хоче забрати собі все гарне, що є у вашому житті. Цей кишеньковий злодій шукає будь-яку можливість проникнути у ваше життя і забрати з собою все, що вам дорого і цінно. І це ще не все: коли він закінчить красти ваші благословення, він почне втілювати свій наступний план по обкрадання вас. Він буде створювати умови і ситуації такі жахливі, що ви не побачите іншого виходу, як тільки пожертвувати всім, що залишилося після його попередніх нападок. Мета цього злодія – повністю спустошити ваше життя, розорити вас. Якщо його ніхто не зупинить, він обчистить вас в кожній галузі життя і залишить без гроша в кишені. Все закінчиться тим, що ви будете почувати себе повним банкрутом. Не обманюйтесь: кінцева мета ворога – вас знищити! »

Сьогодні ми періодично згадуємо момент коли сатана обікрав Адама і Єву в раю. І це не випадково. Того дня відбувся “epic fail” для людства – розрив стосунків між Богом і людьми. Йов 14:1-2: “Людина, що від жінки народжена, короткоденна та повна печалями: вона виходить, як квітка й зів’яне, і втікає, мов тінь, і не зостається…” Життя людини без Бога – це квітка, що зірвана з клумби, швидко в*яне й гине. Печаль, безпорадність… – людина, як сирота, приходить в цей світ, немов промінь світла – на мить з*являється, а потім зникає. Як лампочка не може світити без струму. Так людина не може жити без Бога. Бог – це джерело життя у вічності. День і ніч сатана на сторожі, щоб сховати шлях людини до Господа. Він живе в мертвому приречоному світі – він бажає, щоб і кожен з нас були поруч з ним.

Але як сказав мій друг, п.Йонатан – сатана не рівня Богу. Тому, ви тут і слухаєте слове Боже – йому не вдалося вас зупинити й приїхати сюди. Сатана не рівня Богу – бо не може втримати ту могутню силу, якою Господь підняв нас з проклятого життя, що прийшло через Адама, й перемістив нас в чудовій світ “життя й подостатку”, що було явлено нам, нашим Господом Ісусом Христом.

Давайте разом прочитаємо вірш 10б: “Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали. Вау! Які могутні слова! Хто такий “Я”? Це Ісус Христос – Син Божий. По – перше: Він говорить – “Я прийшов”. Уявляєте, сам Бог, в особі свого Сина персонально прийшов до нас. Ми живемо в світі, де на зустріч з кимось впливовим, потрібно не просто домовлятися, а й залучати для цього серйозні ресурси. Наприклад, щоб зустрітися нашому президенту Петру Порошенку з президентом штатів Дональдом Трампом всього на 40 хв. – українській дипломатії прийшлося домовлятися не менше півроку. А Бог говорить – Я прийшов до вас без будь-яких вимог – Сам. По – друге, в словах “Я прийшов” ми знаходимо обіцянку нашого Небесного Батька. В кн.пр.Захарії 9:9: “9. Радій вельми, о дочко Сіону, веселись, дочко Єрусалиму! Ось Цар твій до тебе гряде, справедливий і повний спасіння…” Він прийшов в час приготований Богом. Він володів всією силою і владою у всьому видимому і невидимому світі, але використовував їх не для того, щоб панувати, а щоб служити нужденним. Він був слухняний Богу та Його волі. У цей світ Він увійшов через двері смирення, служіння і покори Богові. Він Месія і Христос, вся слава Йому! Амінь! По-третє “Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали.” На початку проповіді ми згадували з чим асоціюється життя з подостатком у суспільства. В основі це просто матеріальні цінності – які не можуть вплинути на щось більше, ніж базові потреби для існування. Але Ісус пропонує нам більшого – він пропонує вічне життя з Богом. Життя з подостатком це життя з Богом. Від Нього тече ріка води живої, що зрошує й оживляє все, до чого торкається. Пс 22: говорить: “на пасовиськах зелених оселить мене, на тихую воду мене запровадить! Він душу мою відживляє,”.

Ніккі Круз, про якого ми говорили раніше одного разу почув слова, що потрясли його душу: “Ісус любить тебе” Він повірив й схопився міцно за Бога. Вирок психітра виявився помилковим, а сатана вже не міг контролювати Ніккі. Сьогодні Ніккі Круз проголошує в своїх місіонерських поїздках по всьому світу: Я вже не належу злочинному світу! Бог дарував мені нове життя!  Бог і сьогодні продовжує це робити. Він приходить до кожного серця й закликає – прийми від Мене життя – прийми життя з подостатком! Амінь?!

Давайте поглянемо на вірш 11 й разом прочитаємо: “11 Я Пастир Добрий! Пастир добрий кладе життя власне за вівці.” В цьому світі нічого не буває задарма. Хочеш користуватися метро – плати за проїзд. Хочеш  – скуштувати  смачне тістечко – заплати за це. Хочеш мати життя з подостатком – отримай його від Бога. Але, як грішній людині прийти до Святого Бога. Смерть поміж ними. Гріх Адама і Єви назавжди позбавили людину Божої домівки. Чи є тут вихід? Так! Ісус Христос – Син Божий. В 11 вірші Він говорить про себе: “Я пастир добрий, пастир що кладе життя власне за овець” Ісус Христос заплатив за нас своїм життям. Він був розп*ятий на христі за гріхі наші, Він пролив свою дрогоціну кров, щоб зруйнувати владу смерті. Він собою відкрив нам дорогу до дому, прямо в обійми Небесного Батька. 1 Кор.15:22: “ Бо так, як в Адамі вмирають усі, так само в Христі всі оживуть”. Слава Ісусу Христу, нашому доброму пастирю що оживив нас до вічного життя з нашим небесним Отцем на Небесах! Амінь?!

Дякую Бога за це Слово! Через підготовку цієї невиличкої проповіді, я знову згадав своє життя до зустрічі з Богом.  Я порівняв свій внутрішній світ, що мав тоді  з тим в якому я живу зараз і прийшов до висновку – я зовсім не хотів би повернутися назад. Одного разу наша вчителька розповіла історію хлопця що втопився в ставку – де ми хотіли купатися. Його смерть була моторошною. Його засмоктало в зрошувальну трубу великим потоком води. Коли доставали його тіло – трубу прийшлося розпилювати навпіл. Ця історія мене дуже вразила тоді. Я злякався й зрозумів коли приходить смерть – протистати їй не можливо. Крок за кроком, день за днем страх смерті поступово наповнював мене. Сатана вміло жанглював цим  – насаджуючи поразку й страх втратити когось з рідних чи близьких. Проте все змінилося після зустрічі з Ісусом Христом. Бог показав мені велич і те, що Він зробив для мене на христі. Замість страху він помістив в моє сердце віру, наповнив миром. Не тільки я, а й кожен хто прийме в своє серце Ісуса Христа – буде вільним від страху й наповненим Божим життям. Гарантую страх смерті вже не буде турбувати вас!

Наша конференція називається “Ісус це перемога!” Знаєте коли я жив в селі, наш тоді ще колгосп, а також наша сільська футбольна команда називалися одноіменно “Перемога”. Але назва команди не відображала правдивої суті – бо ми завжди плентались десь в кінці турнірної таблиці. Майже всі ігри ми програвали. Але Ісус виграв раз і назавжди. Вороги Бога: сатана, смерть, ад знешкоджені. За наші гріхи вже заплачено – то ж все, що нам залишається з вами – вірити і дякувати за нашого Господа Ісуса Христа! Амінь?!

(п. Джентельмен)