head
Університетська Біблійна Співдружність

Пророчество о рождении Иисуса

Благовіщення

Луки 1:26-38

(38): А Марія промовила: Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм! І відійшов Ангол від неї.

Я дуже дякую Богу за це слово і за можливість писати свідчення. Молюся, щоб через це свідчення поновити своє серце перед Богом, щоб готувати його до Різдва.

1. Радій, благодатна

Шостого місяця після чудесного зачаття Івана, Бог послав ангела Гавриїла ще до одного дому, у галілейське містечко, що називалося Назарет, до діви, яка була заручена з чоловіком на ім’я Йосип. Зарученість на той час означала, що через рік мало бути весілля. А до весілля був рік коли молоді мали берегти чистоту у стосунках, а родичі заощаджувати гроші на подарунки. Марія в цей час готувала необхідні речі для майбутнього дому. Кожного дня щось дописувалось чи викреслювалось з великого списку речей, корегувався план проведення весілля. Кожен із 365 днів був присвячений підготовці однієї з найголовніших подій у житті людини – одруженню. Ще зовсім недавно я сама переживала такий час. Хоча в нас було часу не рік, а лише 2 місяці, і перед весіллям стояла конференція, та все одно кожні вихідні були присвяченні знайомствам з батьками і обговоренням майбутньої події. Майбутній чоловік Марії – Йосип був гарним, надійним, Марія мала бути самою щасливою дружиною. Так як я з п. Йонафаном.

Марія більш нічого, крім весілля не очікувала, та одного разу вночі до неї прийшов неочікуваний гість. Видно, Марія берегла правильні стосунки з Богом, і Богу подобалася ця дівчина. Він вибрав її для Своєї місії. Тож Він послав до неї Ангела Гавриїла, щоб передати свою волю. Коли ангел увійшов до неї, промовив: “Радій, благодатная, Господь із тобою! Ти благословенна між жонами!” Вона ж затривожилась словом, та й стала роздумувати, що б то значило це привітання. Мабуть до Марії ще ніхто так не звертався. Крім того Марія відчула, що крім її планів на майбутнє, ще є план, про який скаже ангел. Тому прийшла тривога. Але її тривога не викликала непокірність. Марія уважно слухала, як ангел сповістив, що саме вона має виконати: “І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус”. Народити обіцяного Богом Спасителя для грішників – це місія, яку доручив їй Бог.

2.Він буде великим

Яким же буде Той, Кого народить Марія? Ангел продовжив: “Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престола Його батька Давида. І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця”.

Мене особливо цього разу вразила частина, де йдеться про особистість Ісуса. Я дуже хотіла перед Різдвом торкнутися Ісуса пізнанням. Який Він? Хто Він? Чому прийшов на землю?

По-перше, Він Великий. О, тут є глибоке розуміння величі! Люди думають, що великим є той, хто багато має, багато досягнув, успішний, знаменитий. Та це помилкові думки. Ісус не був великим тому, що багато мав, а тому що Він – Син Бога і Він був слугою в цьому світі. Ісус великий, бо народився серед холоду і бруду, та в людських домах не знайшлося Йому місця. Весною народиться моя дитина і я вже зараз прошу Бога про гарні умови. А Божий Син не вимагав гарних умов. Ісус великий, бо переміг спокуси сатани словом Бога. Ісус великий, бо мив брудні ноги Своїм учням, готував їм їжу, навчав їх, був їм слугою. Ісус великий, бо Він не цурався брудних грішників, а зцілював їх: не обійшов страшного біснуватого, торкнувся заразного прокаженого, говорив із самарянкою, прийняв віру жінки, що хворіла на кровотечу, та зцілив її, Сам прийшов до паралітика в купальню, простив повію і ще багато душ отримали служіння зцілення від Ісуса. Ісус великий, бо прийшов в моє життя, простив мої гріхи, омив мій бруд і дав надію на нове життя.

Також Ісус є не лише слугою, цілителем, а Він – Цар, і, як сказано у вірші 33, Царству Його не буде кінця. Будь-яка людина потребує поклоніння комусь чи чомусь. Але істинним Володарем і Царем людських сердець є Ісус. Він володарює миром та любов’ю. серце людини, де не встановлено царство Ісуса, – нещасне. Ісус і мій Цар. Він встановив Своє Царство у моєму серці, коли увійшов у моє життя через слово: «відпливи на глибину». Відтоді Він з миром і любов’ю керує моїм життям. Коли ж, буває, я краду у Бога поклоніння Йому, то з’являється гнів, сумніви, переживання. Я дякую Богу за це слово, за свято Різдва, що Царство Ісуса оновлено в моєму серці.

3.Господня раба

Отже, Марія дізналася, що має народити Сина Божого, і що цей Син великий і є Царем. Марія навіть не мала думки щось заперечувати, вона в серці вже покорилася своєму Господу. Але задала просте питання: «Як це буде?». Ангел пояснив їй, що все має бути силою Святого Духу, і навіть привів приклад чудесної дії Божої сили – вагітність Єлизавети, що називали неплідною. Тоді Марія сказала: “Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм!” Рішення Марії основане на слові Бога, роботі Святого Духу і на життєвому прикладі Єлизавети. Приклад Марії – чудовий для українських сестер. Ми молимося за 1000 матерів молитви, за Україну – Царство Священиків. Це видіння стає реальністю з кожною сестрою, що має таке серце, таке рішення покоритися волі Бога. Особливо я молюся за п.Катю, щоб в її житті більше не стояло питання чи обрати міссію, а була бойова готовність виконати волю Бога. Молюся за с.Наташу, дуже дякую, що через це слово Бог відкрив їй очі на те, що таке істина раба Божа. Прошу, щоб допоміг їй прийняти рішення бути нею. Прошу також за с.Іру, щоб через вивчення Біблії Бог виховував її так щоб міг використовувати в Своїй історії. Дякую і молюся за Марію Джой, хоч вона і дочка місіонерів, та важливо особисті стосунки з Богом. Прошу, щоб Бог допоміг їй стояти перед ним з серцем Марії і зробив її життя великим. Особисто я теж маю рішення покорятися волі Бога, і прошу Бога навчити мене смеренню.

Одне слово: Бог дарує світу Спасителя Ісуса